Jest decyzja w sprawie dotacji na sport

Decyzja w sprawie miejskich dotacji na sport

Kibice, jak i kluby oczekiwały rozstrzygnięcia miejskiego konkursu dotyczącego dotacji na sport. Żużlowcy Stali mieli szansę zdobyć największą spośród wszystkich dotacje, dzięki czemu zyskają 250 tys. zł.

Podział tych pieniędzy nie jest łatwy, posiadamy zespoły mające bardzo dobre wyniki — twierdzi dyrektor wydziału kultury fizycznej P. Tomasz Kucharski. Środki, które otrzymaliśmy, nie było łatwo rozdzielić, skupiliśmy się więc na zapleczach klubów — także juniorskich, które będą miały okazję w przyszłości wspomóc główne zespoły. Dowiadujemy się także że komisja postanowiła postawić na żużel, koszykówkę kobiet, wioślarstwo oraz kajakarstwo.

Osoby reprezentujące te dyscypliny będą mogli dostać większą pomoc miasta. Na pieniądze może też liczyć Gorzovia Gorzów, która przeznaczy pieniądze na naukę młodzieży oraz utrzymanie budynku znajdującego się przy ulicy Jagiełły w Gorzowie Wielkopolskim. Niestety nie obyło się bez złych wiadomości w tym dniu — siatkarski GTPS, który złożył wnioski w konkursie, musiał się liczyć z ich odrzuceniem, z powodów merytorycznych oraz formalnych. Środki od miasta nie zostały jeszcze w pełni zadysponowane, więc w niedalekim czasie musimy się spodziewać kolejnych konkursów.

Wystawa Woldenberg w Gorzowie!

wiadomosc/3308-woldenberg-w-bibliotece-pwsz.html

historia
woldenberg.jpg

Wystawa Woldenberg w Gorzowie Wielkopolskim, dzięki Bibliotece PWSZ!

Już niedługo prawdziwa gratka dla koneserów historii. W Bibliotece Głównej PWSZ W Gorzowie Wielkopolskim już w przyszłym tygodniu startować będzie wernisaż wystawy pt. ,,Oświata w Oflagu II C Woldenberg”.
Tę uroczystość możemy zawdzięczać następującym instytucjom:

  • Biblioteka Główna PWSZ,
  • Pracownia Badań nad Oflagiem II C Woldenberg-Dobiegniew,
  • Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie.

Miejsce wydarzenia znajduje się przy ul. Fryderyka Chopina 52. Sama wystawa będzie miała inaugurację 24 stycznia o godzinie 17.