Jest decyzja w sprawie dotacji na sport

Decyzja w sprawie miejskich dotacji na sport

Kibice, jak i kluby oczekiwały rozstrzygnięcia miejskiego konkursu dotyczącego dotacji na sport. Żużlowcy Stali mieli szansę zdobyć największą spośród wszystkich dotacje, dzięki czemu zyskają 250 tys. zł.

Podział tych pieniędzy nie jest łatwy, posiadamy zespoły mające bardzo dobre wyniki — twierdzi dyrektor wydziału kultury fizycznej P. Tomasz Kucharski. Środki, które otrzymaliśmy, nie było łatwo rozdzielić, skupiliśmy się więc na zapleczach klubów — także juniorskich, które będą miały okazję w przyszłości wspomóc główne zespoły. Dowiadujemy się także że komisja postanowiła postawić na żużel, koszykówkę kobiet, wioślarstwo oraz kajakarstwo.

Osoby reprezentujące te dyscypliny będą mogli dostać większą pomoc miasta. Na pieniądze może też liczyć Gorzovia Gorzów, która przeznaczy pieniądze na naukę młodzieży oraz utrzymanie budynku znajdującego się przy ulicy Jagiełły w Gorzowie Wielkopolskim. Niestety nie obyło się bez złych wiadomości w tym dniu — siatkarski GTPS, który złożył wnioski w konkursie, musiał się liczyć z ich odrzuceniem, z powodów merytorycznych oraz formalnych. Środki od miasta nie zostały jeszcze w pełni zadysponowane, więc w niedalekim czasie musimy się spodziewać kolejnych konkursów.